Rubriky:

Motocykly

Plošinář Simota je s těžkým zraněním páteře v nemocnici

3. května 2008 20:25 - PARDUBICE

Přední český plochodrážní jezdec Zdeněk Simota je v nemocnici s vážným úrazem páteře. Plzeňský jezdec se zranil při hromadném pádu ve čtvrtek v maďarském Miškolci, kde startoval v barvách Lodže v utkání druhé polské ligy.

Podle diagnózy maďarských lékařů má Simota, který v loňském roce výrazně pomohl Plzni k extraligovému titulu, zlomené tři obratle.

Třiadvacáté narozeniny oslaví Simota v neděli v pardubické nemocnici, kam byl vrtulníkem převezen v silných bolestech i přes fixaci postižené oblasti po mnohahodinové prodlevě až dnes. V Maďarsku se český jezdec operovat nenechal.

Rychlejší transport ztroskotal podle vyjádření jeho otce v televizi Nova na odmítnutí přepravy helikoptérou ze strany Všeobecné zdravotní pojišťovny. Podle lékařů se při sobotním převozu jezdcův stav nezhoršil.

V Pardubicích se Simota dostal do péče specialisty na úrazy páteře Tomáše Brože, který v nedávné minulosti ošetřoval i jiného předního závodníka Mariana Jirouta. Simotu čeká po mnohahodinové operaci dlouhá rekonvalescence.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly