Rubriky:

Motocykly

Adams vyhrál plochodrážní GP Evropy, Čechům se nedařilo

10. května 2008 22:57 - LEŠNO

Australan Leigh Adams dnes vyhrál evropskou Grand Prix na ploché dráze a v polském Leszně se dočkal sedmého triumfu v kariéře. Závod se nevydařil Lukáši Drymlovi, který před dvěma týdny vstoupil do seriálu šestým místem. V sobotu získal český jezdec jen dva body a na 15. pozici se dokonce umístil až za Lubošem Tomíčkem. Ten pozici náhradníka za zraněného Bjarneho Pedersena z Dánska proměnil v tříbodový zisk.

Adams vyhrál finálový závod před Američanem Gregem Hancockem a mistrem světa Nickim Pedersenem z Dánska, který jako jediný jel o prvenství už podruhé v sezóně a ujal se vedení v průběžném pořadí. Přitom předchozí semifinálovou jízdu Pedersen nedokončil, když v poslední zatáčce upadl po kontaktu s Jasonem Crumpem v boji dvou posledních světových šampiónů o druhé postupové místo za domácím Jaroslawem Hampelem. Rozhodčí Australana vyloučili coby viníka nehody a Pedersena klasifikovali jako druhého.

Hampel prošel až do finále jako držitel divoké karty, kterou uděluje pořadatel, v závěrečné jízdě ale loňský pravidelný účastník GP na soupeře nestačil.

Příští závod se pojede 24. května v Göteborgu.

Výsledky evropské Grand Prix:
Finále: 1. Adams (Austr.), 2. Hancock (USA), 3. N. Pedersen (Dán.), 4. Hampel (Pol.), ...v kvalifikaci 14. Tomíček 3, 15. L. Dryml (oba ČR) 2.
Průběžné pořadí (po 2 ze 11 závodů): 1. N. Pedersen 33, 2. Gollob (Pol.) 31, 3. Hancock 28, 4. Adams 25, 5. Jonsson (Švéd.) 21, 6. Andersen (Dán.) 20, ..12. L. Dryml 11, 18. Tomíček 3.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly