Rubriky:

Motocykly

Schneiderwindova spanilá jízda skončila v Mariánských Lázních těsně pod stupni

24. května 2008 17:52 - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

Jen těsně pod stupni vítězů skončil český plošinář Zdeněk Schneiderwind v úvodním podniku mistrovství světa na dlouhé ploché dráze, který se v sobotu odehrál na oválu v Mariánských Lázních. Z vítězství se radoval Němec Daniel Bacher, který ve finálové rozjížďce odsoudil ke druhému místu svého krajana Gerda Risse. Třetí místo obsadil britský závodník Glen Philips.

 

Petr Cihelka

Schneiderwind vinou loňského zranění musel bojovat o účast v elitní skupině v tzv. jízdě poslední šance, kterou ale s přehledem vyhrál a spolu s Němcem Rudolphem doplnil osmnáctičlenné startovní pole. Stejným způsobem si nejzkušenější z českých závodníků počínal i ve třech ze čtyř rozjížděk a zajistil si tak místo ve finálové jízdě, v níž se bojovalo o celkový trumf. Šestačtyřicetiletý veterán nezískal plný počet bodů jen v osmé rozjížďce, v níž po ostrém souboji s Nizozemcem Fabriekem skončil čtvrtý.

Do finálové jízdy Schneiderwind vyrážel z vnitřního kraje oválu, start se mu ale nepovedl a po průjezdu první zatáčkou se usadil na čtvrtém místě. Bleskově naopak vyrazil do boje o konečné umístění Bacher, který se hned v úvodních metrech ujal vedení. To nakonec uhájil před šestinásobným mistrem světa Rissem, jemuž se nepodařilo svému krajanovi oplatit porážku z květnového volného závodu v Herxheimu.

Vedle Schneiderwinda se v Mariánských Lázních z českých závodníků představili Richard Wolff a Pavel Ondrašík. Těm se však nedařilo podle představ a nakonec se oba utkali ve finále C, v němž si Wolff zajistil konečnou 14. příčku a Ondrašík 17. pozici.

Finálová série mistrovství světa pokračuje v červnu dvěma závody ve Francii, nový světový šampión bude korunován v polovině září v německé Vechtě.

Mistrovství světa na dlouhé ploché dráze - 1. závod, Mariánské Lázně:

1. Bacher (Něm.), 2. Riss (Něm.), 3. Philips (Brit.), 4. Schneiderwind (ČR), 5. Schützbach (Něm.), 6. Kylmäkorpi (Fin.), ...14. Wolff, 17. Ondrašík (oba ČR).

Pavel Novotný, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Motocykly