Rubriky:

Motocykly

Holta vyhrál plochodrážní Grand Prix Švédska

24. května 2008 23:43 - GOTEBORG

Rune Holta vyhrál poprvé v kariéře závod plochodrážní Grand Prix. Čtyřiatřicetiletý norský jezdec s polským pasem, jehož maximem dosud byla loňská třetí místa z Prahy a Krška, vyhrál na stadiónu Ulevi v Göteborgu finálovou jízdu a pokazil radost švédským příznivcům, kteří drželi palce do té doby neporaženému Fredriku Lindgrenovi.

Švédský plošinář vyhrál všech pět rozjížděk v základní části a poté i semifinále. I přes druhé místo ve finále vytvořil rekord sezóny ziskem 22 bodů a posunul se na třetí místo průběžné klasifikace.

Tu vede díky vyrovnaným výkonům úřadující šampion Nicki Pedersen z Dánska, který ani do třetice nechyběl v rozhodující jízdě a na třetím místě v ní nechal za sebou exmistra světa Jasona Crumpa z Austrálie.

Na startu byli opět dva Češi, protože Luboš Tomíček znovu nahradil zraněného Bjarneho Pedersena z Dánska. Stejně jako před dvěma týdny v Lešně byl úspěšnější než Lukáš Dryml, ale na lepší než 14. místo to s pěti body nestačilo.

Oba čeští jezdci se spolu sešli v dramatické 18. jízdě, ze které byl nejprve po vzájemné kolizi vyloučen Dryml. Při opakované jízdě měl velmi těžký pád domácí Andreas Jonsson, kterého podle všeho se zraněním zad odvezla sanitka, a Švéd pak nemohl nastoupit do semifinále.

Finále:

1. Holta (Pol.), 2. Lindgren (Švéd.), 3. Pedersen (Dán.), 4. Crump (Austr.), ...v kvalifikaci 14. Tomíček 5, 15. L. Dryml (oba ČR) 3.

Průběžné pořadí (po 3 z 11 závodů):

1. Pedersen 49, 2. Gollob (Pol.) 39, 3. Lindgren 36, 4. Adams (Austr.) 34, 5. Hancock (USA) 34, 6. Crump 30, ...14. L. Dryml 14, 16. Tomíček 8.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly