Motocyklista Smrž skončil v San Marinu sedmý a devátý

MISANO

Český motocyklový závodník Jakub Smrž v neděli ve světovém šampionátu superbiků dosáhl na druhé nejlepší umístění v kariéře. V prvním závodu na okruhu v italském Misanu obsadil sedmé místo a o jednu příčku zaostal za svým maximem. Ve druhém závodu osmého podniku sezony dojel na své ducati na deváté příčce a do klasifikace mistrovství světa si připsal celkem 16 bodů.

V prvním závodu se radoval z triumfu Němec Max Neukirchner, který tak zaznamenal druhé vítězství v sezoně. Ve druhé jízdě zvítězil Ruben Xaus ze Španělska.

Smržovým maximem je šesté místo, které českobudějovický jezdec obsadil koncem dubna v nizozemském Assenu a poté ho zopakoval začátkem června v Salt Lake City.

V čele seriálu je Australan Troy Bayliss o 49 bodů před druhým Neukirchnerem, Smržovi patří 14. pozice.

MS superbiků na okruhu v Misanu:
První závod: 1. Neukirchner (Něm./Suzuki) 39:27,918, 2. Corser (Austr./Yamaha) -0,542, 3. Bayliss (Austr./Ducati) -2,249, 4. Xaus (Šp./Ducati) -3,028, 5. Checa (Šp./Honda) -5,408, 6. Lanzi (It./Ducati) -5,518, 7. Smrž (ČR/Ducati) -6,202.
Druhý závod: 1. Xaus 1:37,789, 2. Biaggi (It./Ducati) -1,035, 3. Bayliss -4,158, 4. Haga (Jap./Yamaha) -5,466, 5. Corser -6,759, 6. Lanzi -13,468, ...9. Smrž -17,030.
Průběžné pořadí MS: 1. Bayliss 259, 2. Neukirchner 210, 3. Checa 207, ...14. Smrž 72.