Žerava se dvěma výhrami v Petrovicích přiblížil Čepelákovi

PETROVICE U KARVINÉ

Zcela suverénně si vedl ve čtvrtém podniku mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu v Petrovicích Martin Žerava, jenž vyhrál obě jízdy ve třídě open. V průběžném hodnocení šampionátu stáhl ztrátu na vedoucího Jiřího Čepeláka na rozdíl čtyř bodů.

První jízdu na hlinito-písčité trati vyhrál Žerava stylem start - cíl. Na své soupeře získal postupně tak velký náskok, že si mohl v závěru dovolit výrazně zvolnit. Ze souboje o druhé místo vyšel vítězně Martin Michek a třetí dojel Čepelák. Nejlepší z cizinců Portugalec Luis Correira skončil šestý. Také ve druhé jízdě vytěžil Žerava z rychlého startu, žádného ze soupeřů před sebe nepustil a před druhým v cíli Jiřím Bartošem měl náskok osm sekund.

"Závod mě zastihl v pohodě, zdejší trať mi vyhovovala. Hlavně jsem rád, že se souboj o titul zdramatizoval," uvedl Žerava.

Ve slabší objemové třídě MX2 vyhrál první jízdu Slovák Martin Kohút, ve druhé ale spadl a vyšel bodově naprázdno. Druhá jízda se stala kořistí Davida Čadka.

Ve druhé jízdě závodu veteránů se po pádu zranil třetí jezdec průběžné klasifikace Bronislav Krč, jenž byl s vnitřními zraněními převezen do nemocnice.

Další díl seriálu je na programu 31. srpna v Holicích.

Třída open:
První jízda: 1. Žerava, 2. Michek (oba ČR/ Honda), 3. Čepelák (ČR/Yamaha), 4. Bartoš, 5. Masařík (oba ČR/ Honda), 6. Correira (Portug./Suzuki).
Druhá jízda: 1. Žerava, 2. Bartoš, 3. Čepelák, 4. Michek, 5. Masařík, 6. Kadleček (ČR/Suzuki).
Celkové pořadí: 1. Žerava 50, 2.-4. Bartoš, Michek a Čepelák všichni 40, 5. Masařík 32, 6. Bučenec (SR/Honda) 28.
Průběžné pořadí mistrovství ČR: 1. Čepelák 168, 2. Žerava 164, 3. Bartoš 156, 4. Michek 138, 5. Masařík 123, 6. Kadleček 112.
Třída MX2:
První jízda: 1. Kohút (SR), 2. Čadek (ČR/oba KTM), 3. Špičák (ČR/Honda), 4. Špaček (ČR/Kawasaki), 5. Michalec (ČR/Honda), 6. Komprda (ČR/KTM).
Druhá jízda: 1. Čadek, 2. Kosmák (ČR/Yamaha), 3. Michalec, 4. Machtlinger (Rak./KTM), 5. Finěk (ČR/Yamaha), 6. Kejmar (ČR/Suzuki).
Celkové pořadí: 1. Čadek 47, 2. Michalec 36, 3. Kosmák 33, 4. Finěk 30, 5. Dokoupil (ČR/Kawasaki) 26, 6. -7. Kohút a Komprda oba 25.
Průběžné pořadí mistrovství ČR: 1. Kohút 122, 2. Čadek 106, 3. Špičák 94, 4. Kosmák 80, 5. Romančík 64, 6. Votroubek 55.
Veteráni
Celkové pořadí: 1. Heinrich (TM) 50, 2. Kovář (Honda) 44, 3. Dokoupil (všichni ČR/Yamaha) 38.
Průběžné pořadí mistrovství ČR: 1. Heinrich 189, 2. Kovář 182, 3. Krč 143.