Veterán Rossi si vyzkouší virtuální MotoGP

9. dubna 2020 15:31 - Spielberg

Druhého oficiálního online závodu MotoGP se tuto neděli zúčastní i devítinásobný mistr světa silničních motocyklů Valentino Rossi. Jednačtyřicetiletý Ital bude jedním z deseti jezdců, kteří budou s ovladači v ruce soupeřit na virtuálním Red Bull Ringu v rakouském Spielbergu.

 

www.ducati.com

Rossi před dvěma týdny chyběl při premiéře počítačové MotoGP v Mugellu, kde byl nejrychlejší loňský šampion Moto2 Álex Márquez. Španěl bude na startu i v neděli, opět společně se svým slavnějším bratrem Marcem, osminásobným mistrem světa.

Jezdci královské motocyklové třídy si esportem krátí čekání na začátek sezony. Kvůli pandemii koronaviru zatím přišli o osm úvodních Grand Prix, jako první je nyní v kalendáři Velká cena Německa na Sachsenringu 21. června.

Příběh, který dal těžce zkoušené Itálii energii. Legendární Rossi dojal nejen 102letou stařenku

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.