Rubriky:

Motocykly

Dryml: Brácha mi chyběl, kopl by mě do zadku

4. srpna 2008 08:17 - PRAHA

Lamentoval. Zlobil se. Hlavně na sebe! Obrat k lepšímu se nekonal. O body se však okradl sám, alespoň o tom byl Lukáš Dryml po plochodrážní Grand prix na pražské Markétě skálopevně přesvědčen. „Měl jsem na to, jet na hranici semifinále,“ usoudil, když sečetl všechny zbytečné ztráty.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Z dřívějška zraněná kolena, kvůli nimž si dopřál červencovou závodní pauzu, ho tentokrát nesrážela v tvrdých soubojích s nejlepšími. „Drží,“ říkal. Ale skončil až třináctý, daleko od osmičky, která postoupila do vyřazovací části. „Špatně jsem to zpřevodoval,“ posteskl si, že se mu nepovedlo pro úvod nastavit patřičně motor. Ale v dalších dvou jízdách přece jen bodoval. „Předělal jsem to, ale pak jsem zase zbytečně vymýšlel a znovu jsem nastavení změnil. Samozřejmě špatně,“ litoval.

Kdo v jeho boxu velel neúspěšným operacím? Otec, šéf rodinného týmu, nebo sám závodník? „S tátou jsme udělali hodně dobrých věcí, ale tentokrát jsme to spolu podělali,“ reagoval jezdec a zamrzelo ho, že v depu v Praze nebyl bratr Aleš, rovněž špičkový jezdec. „Chyběl mi tu. Být tady, tak by mi řekl: ,Nic nepředělávej, nebo ti nakopu zadek.‘ Jenže taky toho má hodně, a tak si dopřál volno,“ pravil.

Když už to vypadalo, že přijde důstojná tečka, zase se vše pokazilo. Dryml v poslední jízdě základní části vedl, jenže… „Vyjel jsem až moc ze zatáčky, Holta do mě bouchnul, sám by při takové ráně určitě lehnul, ale já se to snažil ustát a šel přede mě i Nicholls,“ vracel se k tvrdému souboji. „Ale závodit s nejlepšími už zase můžu, šel jsem do toho, porazil jsem v jedné z jízd i Adamse. Nebyla to ostuda, ale taky nic mimořádného,“ komentoval dál pražský výsledek.

S bratrem si užije příští dny. „Ve švédské lize jedeme v úterý proti sobě. Shodou okolností v Mallile, kde se jede další GP. Otestuju si to tam a naladím snad už líp. Asi i kvůli pauze se to teď nepovedlo, nejsem s motory sžitý jako za normálních okolností,“ přemítal. Osmé místo v celkovém pořadí, znamenající záchranu v GP i pro příští rok, se mu opět mírně vzdálilo. „Bude to těžké dohánět. Ale hodit to za hlavu nechci. Půjdu do toho dál, jinak to nejde,“ plánoval.

Václav Procházka, Právo

Zrušit


Časová osa: Motocykly