Rubriky:

Motocykly

Český Trophy tým je na endurové Šestidenní třináctý

2. září 2008 19:00 - SERRES

Třinácté místo patří podle neoficiálních výsledků po druhém dnu české seniorské reprezentaci na 83. ročníku motocyklové Šestidenní, která se koná v Řecku. Češi figurovali po pondělních měřených testech na dvanácté pozici, v oficiálních výsledcích si ale poté o jedno místo pohoršili a v úterý se tak jejich postavení nezměnilo.

V čele tradiční akce, jež se koná v okolí Serres, jsou Francouzi, kteří zvýšili svůj náskok před obhájcem loňského prvenství z Itálie na více než jednu minutu. Třetí zůstává výběr USA, jenž za doposud nejrychlejší šesticí zaostává o 2:35 minuty.

Český odstup od prvního místa se dnes zvýšil na více než půl hodiny. Na dvanácté Portugalce výběr manažera Ladislava Michálka ztrácí dvě a půl minuty. Na první místo výrazně ztratili i junioři bojující o takzvanou Stříbrnou vázu. Stále jim však patří dvanácté místo. Od jedenáctého Nového Zélandu je dělí více než sedm minut.

I dnes byl z českých reprezentantů nejlepší Michal Kadleček, jenž obsadil v kategorii Enduro 3 22. místo a v průběžném pořadí je dvacátý. Škrtal se tentokráte výsledek Radka Tomana, jenž sice nebyl co do pořadí nejhorší, ale připsal si nejvyšší ztrátu na lídra své kategorie.

Šestidenní - neoficiální výsledky po druhém dnu:
Trophy týmy:
1. Francie (Gaultier, Curvalle, Thain, Nambotin, Guillame, Deparrois) 5:02:20,97, 2. Itálie (Micheluz, Albergoni, Belometti, Dini, Mossini, Botturi) -1:06,31, 3. USA (Dietrich, Abbott, Jarrett, Woods, Caselli, Kanney) -2:35,89, ...13. ČR (M. Gottvald, Loukota, Horák, Rudolf, Kadleček, Toman) -31:24,48.
Junioři:
1. Itálie (Oldrati, Balleti, Gritti, Cominotto) 3:05:46,34, 2. Austrálie (Bewley, Braico, Hore, Lloyd) -3:15,71, 3. Francie (Lebrun, Joly, Fortunato, Bossi) -5:29,32, ...12. ČR (Engel, Sedláček, Hušek, Borák) -21:09,35.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly