Motocyklista Pešek odstartuje v Japonsku ze čtvrté řady

MOTEGI

Lukáš Pešek odstartuje v nedělním závodu mistrovství světa v Japonsku ze čtvrté řady. Český motocyklový jezdec nedokázal v druhé části kvalifikace třídy do 250 ccm vylepšit třinácté místo, které mu patřilo už v pátek.

Karel Abraham se v neděli na okruhu v Motegi nepředstaví. Po pátečním pádu má zlomenou kost v zápěstí a v sobotu by se měl ve Vídni podrobit operaci.

V ranním volném tréninku dnes havaroval i další Peškův soupeř Héctor Barberá ze Španělska, jenž si podle lékařské zprávy zlomil dva obratle a jeho start ve Velké ceně je rovněž vyloučen. Český jezdec se tak fakticky posune na 12. místo, protože Barberá skončil díky pátečnímu času před ním.

Kvalifikaci čtvrtlitrů vyhrál Ital Marco Simoncelli, který Peška předčil o více než sekundu a půl. V nejslabší kubatuře do 125 ccm byl nejrychlejší Mike di Meglio z Francie.

Do závodu MotoGP odstartuje z prvního místa Španěl Jorge Lorenzo. Italský lídr šampionátu Valentino Rossi, který si už v neděli v Japonsku může zajistit šestý mistrovský titul v královské třídě, skončil v kvalifikaci čtvrtý.

Kvalifikace - VC Japonska:
Do 125 ccm: 1. Di Meglio (Fr./Derbi) 1:58,678, 2. Bradl (Něm./Aprilia) -0,381, 3. Terol (Šp./Aprilia) -0,426, 4. Cortese (Něm./Aprilia) -0,454, 5. Talmacsi (Maď./Aprilia) -0,501, 6. Redding (Brit./Aprilia) -0,673.
Do 250 ccm: 1. Simoncelli (It./Gilera) 1:51,473, 2. H. Aojama (Jap./KTM) -0,246, 3. Debón (Šp./Aprilia) -0,285, 4. Kallio (Fin./KTM) -0,292, 5. Bautista (Šp./Aprilia) -0,348, 6. Faubel (Šp./Aprilia) -0,500, ...13. Pešek (ČR/Aprilia) -1,657.
MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:45,543, 2. Stoner (Austr./Ducati) -0,288, 3. Hayden (USA/Honda) -0,428, 4. Rossi (It./Yamaha) -0,517, 5. Pedrosa (Šp./Honda) -0,760, 6. Capirossi (It./Suzuki) -0,907.