Bayliss se stal potřetí mistrem světa v závodech superbiků

MAGNY-COURS

Australský motocyklista Troy Bayliss po dvou letech opět získal titul mistra světa v závodech superbiků. Na okruhu ve francouzském Magny-Cours v neděli skončil nejprve třetí a druhou jízdu vyhrál. V čele šampionátu má díky tomu před závěrečnou Grand Prix sezony nedostižný náskok 85 bodů.

Devětatřicetiletý Bayliss si třetí prvenství v seriálu v kariéře zajistil už v dopoledním závodě, v němž zopakoval třetí místo z kvalifikace. Vítězství si připsal Japonec Norijuki Haga, který trať zvládl v čase 38:33,367. Bayliss za ním zaostal o 6,785 vteřiny.

Australský jezdec pak v odpoledním závodě oslavil titul mistra světa prvním místem. Bayliss se z triumfů se radoval už v letech 2001 a 2006.

Smrže trápila nemoc

Českého jezdce Jakuba Smrže trápila ve Francii nemoc a zvýšená horečka, kvůli níž chyběl v pátečním tréninku. V kvalifikaci obsadil 26. místo a dosáhl nejhoršího výsledku v sezoně. Nevyšel mu ani první závod, i když se posunul na patnácté místo. Do cíle nakonec kvůli technické závadě nedojel, ve druhém jízdě získal body za třinácté místo.

"Byl to jeden z nejtěžších víkendu v sezoně. V pátek jsem se probudil a ani se mi nechtělo vylézat z postele. Naměřili mi 38,5 stupně a okamžitě si mě nechali na klinice, kde do mě prali, co se dalo," uvedl Smrž v tiskové zprávě.

V prvním závodě se posouval dopředu a přiblížil se skupině bojující o 11. místo, když přišel technický problém. "V nájezdu do nejpomalejší zatáčky se mi ulomila řadička a pomalu jsem dojel do boxů," posteskl si.

"V druhé jízdě jsem se snažil jet hned od začátku naplno a postupně jsem se probojoval až na 13. místo, což je s ohledem na startovní pozici velice dobrý výsledek. Navíc kromě dvou jezdců nikdo nepadl a ti byli přímo přede mnou a pomalejší. Obě jízdy byly hrozně náročné, protože jsem fungoval prakticky pod vlivem infuzí, injekcí a prášků," dodal Smrž. Poslední díl šampionátu se uskuteční v listopadu v portugalském Portimau.

Superbiky - Magny-Cours:
1. závod: 1. Haga (Jap./Yamaha) 38:33,367, 2. Nieto (Šp./Suzuki) -6,223, 3. Bayliss (Austr./Ducati) -6,875, 4. Biaggi (It./Ducati) -7,237, 5. Neukirchner (Něm./Suzuki) -8,925, 6. Corser (Austr./Yamaha) -10,714.
2. závod: 1. Bayliss 38:33,579, 2. Haga -0,909, 3. Corser -2,966, 4. C. Checa (Šp./Honda) -7,175, 5. Xaus (Šp./Ducati) -12,822, 6. Biaggi -13,004, ...13. J. Smrž (ČR/Ducati) -35,334.