Motocyklista Pešek byl v úvodní kvalifikaci ve Valencii osmý

VALENCIE

Osmé místo obsadil český motocyklista Lukáš Pešek v páteční první kvalifikaci na závěrečný závod mistrovství světa ve Valencii. Jeho krajan Karel Abraham dojel ve třídě do 250 ccm ve Španělsku na 15. místě.

Český jezdec Lukáš Pešek

Provizorní pole position si vyjel domácí závodník Alex Debon, který navzdory pádu zaznamenal čas 1:50,001. Pešek za ním zaostal o vteřinu, Abraham ztratil 2,6 sekundy. "V dopoledním volném tréninku Lukáš upadl, odpoledne se již povedlo nalézt dobré nastavení. V mokrých podmínkách byl Lukáš opět mezi nejlepšími," uvedl Peškův tým v tiskové zprávě.

Abraham spadl v dopoledních jízdách dokonce dvakrát. "Pří druhém pádu se mi na rovince zadřel motor. Naštěstí jsem z tohoto pádu vyvázl bez zranění," řekl ČTK jezdec, kterého stále trápí bolavá ruka po zlomenině navikulární kosti.

Ital Marco Simoncelli, který si v předchozím závodě čtvrtlitrů v Malajsii zajistil titul mistra světa, obsadil čtvrtou příčku. V sobotu je na programu druhá část kvalifikace, rozhodne se také o postavení na startu v královské třídě MotoGP.

GP Valencie - kvalifikace:
Do 125 ccm: 1. Corsi (It./Aprilia) 1:59,809, 2. Zanetti (It./KTM) 1:59,959, 3. Bonsey (USA/Aprilia) 2:00,000, 4. Aegerter (Švýc./Derbi) 2:00,005, 5. Webb (Brit./Aprilia) 2:00,427, 6. Terol (Šp./Aprilia) 2:00,592.
Do 250 ccm: 1. Debon (Šp./Aprilia) 1:50,001, 2. H. Aojama (Jap./KTM) 1:50,397, 3. Kallio (Fin./KTM) 1:50,402, 4. Simoncelli (It./Gilera) 1:50,505, 5. Pasini (It./Aprilia) 1:50,547, 6. Simon (Šp./KTM) 1:50,581, ...8. Pešek 1:51,012, 15. Abraham (oba ČR/Aprilia) 1:52,623.