Rubriky:

Motocykly

Freestyloví motokrosaři si opět podmaní libeňskou arénu

25. listopadu 2008 19:08 - PRAHA

Podeváté v historii v Praze a popáté za sebou v libeňské multifunkční aréně se představí v sobotu přední světoví freestyloví jezdci, kteří předvádějí na svých motocyklech často neuvěřitelné kousky. Tentokrát se navíc podle pořadatelů v české metropoli sejde na populární exhibici nejlepší startovní pole v historii.

"Lepší jezdce jsme prakticky nemohli přivést," řekl Kryštof Šabacký z pořádajícího týmu na úterní podvečerní tiskové konferenci v Praze.

V sobotu se v O2 Areně představí například letošní král X-fighters Mat Rebeuad ze Švýcarska a Američan Jeremy Lusk, který ovládl zámořské X-Games. Chybět nebudou ani čeští freestylisté Petr Kuchař, Petr Pilát, Libor Podmol, Martin Koreň či teprve šestnáctiletý Ondřej Záruba. Nejmladším účastníkem akce bude devítiletý Matěj Česák.

Pořadatelská agentura GSMA stejně jako v minulých letech vsadila na model gladiátorských her. Souboje dvojic budou opět rozhodovat diváci, kteří "pošlou" vítěze dál do dalšího kola intenzitou svého aplausu.

Před rokem se z celkového vítězství radoval Pilát, který však letos tak vysoko nemyslí. I proto, že po víkendovém klání v Ostravě je pořádně potlučený. "Hlavně však Rebauad a Lusk jsou absolutní jedničky a bylo by divné, kdybych je porazil. Sice by mě to přímo v aréně potěšilo, ala asi by to nebylo moc fér," uznal Pilát, kterému ani nevadí, že jej o primát nejmladšího účastníka akce připraví Česák. "U nás skáče asi jen šest lidí, takže je to dobře," dodal Pilát.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly