Šampionát dvojic na ledové ploché dráze skončil předčasně

Premiérové mistrovství České republiky dvojic na ledové ploché dráze vyhráli Jan Klatovský spolu s Němcem Stefanem Pletschacherem. Ve druhém závodu na přírodním ledovém oválu na louce v Osečné u Liberce v neděli obsadili druhé místo a titul získali díky náskoku, který si zajistili v sobotu v Růžené u Milevska.

Nedělní závod, který byl kvůli teplému počasí předčasně ukončen už po čtrnácté jízdě, vyhráli Andrej Diviš s Nizozemcem Svenem Holsteinem. Celkově skončili druzí. Třetí místo v Osečné i v šampionátu obsadili Jan Pecina s Němcem Maxem Niedermaierem.

"Vytvořili jsme dvaceticentimetrovou vrstvu ledu, ale počasí posledních dní nás o polovinu připravilo a ta druhá byla měkčí. Přesto se nám podařilo odjet čtrnáct jízd a závod mohl být započítán do šampionátu," řekl Pecina, který se i podílel na organizaci závodu.

Víkendových závodů se nezúčastní dlouhodobě nejlepší český jezdec na ledové ploché dráze Antonín Klatovský, který startuje v mistrovství světa.

Mistrovství ČR dvojic na ledové ploché dráze:
Konečné pořadí: 1. J. Klatovský, Pletschacher 41 b., 2. Diviš, Holstein 35, 3. Pecina, Niedermaier 31.