Úvod motokrosového MS ve Faenze spláchl déšť

FAENZA

Premiérový závod mistrovství světa v motokrosových třídách MX1 a MX2 ovlivnil déšť. Na rozblácené trati ve Faenze se v neděli podařilo odjet z Grand Prix Itálie pouze první jízdy v každé třídě, druhé byly zrušeny.

V bitvě s náročnými podmínkami čeští jezdci nebodovali, nejlepší byl v MX2 na 23. místě Petr Smitka. I on však za vítězem zaostal o osm kol, protože podobně jako řada dalších jezdců, kteří vězeli v blátě rozeseti po celé trati, měl v závodě pauzu při řešení potíží s všudypřítomným bahnem. Plný počet kol měli nakonec jen tři jezdci, závod vyhrál Francouz Gautier Paulin na kawasaki.

Tovární jezdec TM Martin Michek odjel ve "dvojkách" pouze tři kola, jeho týmový kolega Aigar Leok z Estonska si v královské MX1 počínal lépe a skončil čtvrtý, jako poslední s plným počtem kol. Vyhrál jeho bratranec Tanel Leok na KTM, Filip Neugebauer závod nedokončil.

GP Itálie - 1. závod MS v motokrosu
MX1
1. jízda: 1. T. Leok (Est./KTM) 41:16,698, 2. De Dycker (Belg./Suzuki) -1:04,480, 3. Desalle (Belg./Honda) -1:17,405, ...32. Neugebauer (ČR/Kawasaki) nedokončil.
2. jízda: zrušena
Pořadí GP a MS (po 1 z 15 závodů): 1. T. Leok 25, 2. De Dycker 22, 3. Desalle 20.
MX2
1. jízda: 1. Paulin (Fr./Kawasaki) 42:22,467, 2. Van Horebeek (Belg./KTM) -38,206, 3. Musquin (Fr./Honda) -1:41,397, ...23. Smitka (ČR/KTM) -8 kol, 37. Michek (ČR/TM) nedokončil.
Pořadí GP a MS (po 1 z 15 závodů): 1. Paulin 25, 2. Van Horebeek 22, 3. Musquin 20.