Horák vybojoval v endurovém MS ve Španělsku 14 bodů

IGUALADA

Endurový jezdec Jakub Horák na stroji KTM vybojoval v druhém dílu mistrovství světa v dvoudenních motocyklových soutěžích 14 bodů a ve španělské Igualadě byl nejúspěšnější z tria českých účastníků.

Třináctým místem v druhém dnu kategorie Enduro 1 se navíc postaral o zatím nejlepší český výsledek v sezóně. David Čadek ve stejné třídě druhý den nedokončil a v tom prvním byl sedmnáctý, Milan Engel se mezi juniory do bodované dvacítky nedostal.

Po čtyřech soutěžních dnech zůstali stoprocentně úspěšní už jen úřadující šampion Johny Aubert z Francie v E2 a španělský exmistr světa Ivan Cervantes v E3. V "jedničce" obhájce titulu Mika Ahola z Finska po sobotním triumfu poprvé prohrál s italským jezdcem Simonem Albergonim, díky němuž slavila v neděli triumf ve všech kategoriích značka KTM.

MS enduro, 2. závod v Igualadě (Španělsko):
Enduro 1:
1. den: 1. Ahola (Fin./Honda), 2. Albergoni (It./KTM), 3. Meo (It./Husqvarna), ...15. Horák, 17. Čadek (oba ČR/KTM).
2. den: 1. Albergoni, 2. Ahola, 3. Meo, ...13. Horák, Čadek nedokončil.
Pořadí MS (po 2 z 8 závodů): 1. Ahola 97, 2. Albergoni 89, 3. Meo 78, ...15. Horák 23, 17. Čadek 17.
Enduro 2:
1. den: 1. Aubert (Fr./KTM), 2. Guerrero (Šp./Yamaha), 3. Oblucki (Pol./Husqvarna).
2. den: 1. Aubert, 2. Ljunggren (Švéd./Husaberg), 3. Thain (Fr./TM).
Pořadí MS (po 2 z 8 závodů): 1. Aubert 100, 2. Guerrero 73, 3. Thain 73.
Enduro 3:
1. den: 1. Cervantes (Šp./KTM), 2. Guillaume (Fr./Husqvarna), 3. Nambotin (Fr./Gas Gas).
2. den: 1. Cervantes, 2. Aro (Fin./KTM), 3. Nambotin.
Pořadí MS (po 2 z 8 závodů): 1. Cervantes 100, 2. Guillaume a Nambotin oba 80.