Motocyklový závodník Abraham skončil v testu v Kataru šestý

DAUHÁ

Český závodník Karel Abraham obsadil šesté místo ve třídě do 250 ccm v druhém nočním testování v Kataru, kde v neděli začne mistrovství světa silničních motocyklů. Další český jezdec Lukáš Pešek dnes skončil čtrnáctý. Nejrychlejšího času na jedno kolo dosáhl Španěl Alvaro Bautista, který Abrahama předčil o 598 tisícin sekundy.

Lukáš Šembera, jenž startuje v nejslabší objemové kubatuře do 125 ccm, skončil v testování na 27. místě.

Na Abrahamovi, který v úterý obsadil v Dauhá třetí místo, se projevila únava. Dvacet minut před koncem testovacích jízd měl navíc problémy s motocyklem a musel si z trati doběhnout pro náhradní stroj do depa. Na něm však potom vylepšil svůj předcházející čas o 0,4 sekundy.

Závěr testu byl dramatický a nervózní. Švýcar Thomas Lüthi se pokoušel Abrahama předjet, ale se svým manévrem neuspěl. "Nepustil jsem jej, protože jsem byl rychlejší. Lüthi ztratil nervy a málem došlo na ruční souboj," řekl Abraham. Lüthi skončil v testování na osmém místě.