Odložený závod MotoGP vyhrál v Dauhá Australan Stoner

DAUHÁ

Australan Casey Stoner vyhrál v Dauhá úvodní podnik mistrovství světa silničních motocyklů v královské kubatuře MotoGP. Závod pod umělým osvětlením se měl jet už v neděli, kvůli dešti musela být ale Velká cena Kataru přeložena na pondělí.

Stoner vyhrál na ducati jednoznačně už kvalifikaci a ve vedení se držel po celý průběh závodu. Loňského mistra světa Valentina Rossiho si na nebezpečnější vzdálenost nepřipustil a cílem projel o téměř osm sekund dříve. Třetí místo obsadil Španěl Jorge Lorenzo.

Třiadvacetiletý Australan vyhrál zahajovací závod sezony již potřetí za sebou. Předloni se od tohoto úspěchu odrazil až k celkovému titulu, loni byl v seriálu MS druhý.

Velká cena Kataru, úvodní závod MS silničních motocyklů v Dauhá:
MotoGP: 1. Stoner (Austr./Ducati) 42:53,984, 2. Rossi (It./Yamaha) -7,771, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -16,244, 4. Edwards (USA/Yamaha) -24,410, 5. Dovizioso (It./Honda) -27,263, 6. De Angelis (San Mar./Honda) -29,883.