Smrž zajel druhý čas v kvalifikaci na MS superbiků v Assenu

ASSEN

Motocyklový závodník Jakub Smrž obsadil druhé místo v kvalifikaci na čtvrtý díl mistrovství světa superbiků v nizozemském Assenu. Českobudějovický rodák, jenž okruh dobře zná i z působení v šampionátu silničních motocyklů, nestačil v sobotním superpole jen na Američana Bena Spiese.

Jakub Smrž - ilustrační foto

Smrž s ducati zajížděl v Assenu kvalitní časy od pátečních tréninků a v rozhodující kvalifikační fázi je potvrdil. Od premiérové pole position v kariéře ho nakonec dělilo 139 tisícin sekundy. Spies kvalifikaci vyhrál i přesto, že v Assenu závodil poprvé v životě.

Třetí místo obsadil Brit Leon Haslam, jenž na Smrže ztratil více než tři desetiny sekundy. Český účastník superbikového šampionátu v sobotu zopakoval své druhé kvalifikační místo z března z Kataru, kde však následně ani v jednom závodě nebodoval.

Kvalifikace na závod MS superbiků v nizozemském Assenu:
1. Spies (USA/Yamaha) 1:37,626, 2. Smrž (ČR/Ducati) -0,139, 3. Haslam (Brit./Honda) -0,446.