Crump vyhrál plochodrážní GP Evropy a vede šampionát

LESZNO

Australan Jason Crump vyhrál dnešní plochodrážní Grand Prix Evropy v polském Leszně a posunul se do čela celkové klasifikace. Úřadující vicemistr světa a šampion z let 2004 a 2006 vyhrál finále před domácím favoritem Tomaszem Gollobem a Švédem Andreasem Jonssonem. Zbývajícím finalistou byl Američan Greg Hancock.

Crump ve druhém závodě mistrovství světa dokázal jako jediný zopakovat postup do finále a oproti pražské GP si v něm polepšil o dvě místa. V kariéře si připsal už 19. triumf a jen jeden jej dělí od rekordmana Tonyho Rickardssona z Švédska.

Překvapivý vítěz z Markéty Emil Sajfutdinov z Ruska tentokrát neuspěl v semifinále stejně jako úřadující šampion Nicki Pedersen z Dánska. Mezi nejlepší osmičkou chyběl Fredrik Lindgren, který v Praze nasbíral nejvíc bodů a vedl průběžné pořadí. V Polsku ale rozšířil své konto jen o dva body.