Smrž dojel v závodu superbiků v Monze osmý

MONZA

Český jezdec Jakub Smrž s ducati obsadil v dnešních dvou závodech mistrovství světa v superbicích dvanácté a osmé místo. Na okruhu v Monze doplatil na nevýhodnou startovní pozici, neboť v sobotní kvalifikaci skončil až dvacátý. Z vítězství se v první jízdě radoval Ital Michel Fabrizio a druhou vyhrál Američan Ben Spies.

Jakub Smrž na okruhu (ilustrační foto)

Velké drama přinesla především první část. V té se nejprve po startu srazilo pět jezdců, z nichž nejhůře dopadl se zlomenou nohou Němec Max Neukirchner. Dlouho se zdálo, že si pro páté prvenství v sezoně dojede Spies, tomu ale došlo v poslední zatáčce palivo, a tak se mohl poprvé v kariéře radovat Fabrizio. Japonec Norijuki Haga si druhým místem pojistil celkové vedení v seriálu.

Ve druhém závodu už si Spies nenechal vítězství ujít. Smrž se dlouho pohyboval na konci čtyřčlenné skupinky, kterou v závěrečných kolech předjel a obsadil osmé místo. V průběžném pořadí šampionátu je jedenáctý.

Pátý závod MS superbiků v Monze:
1. závod: 1. Fabrizio (It./Ducati) 31:50,758, 2. Haga (Jap./Ducati) -0,239, 3. Kijonari (Jap./Honda) -8,175, 4. Kagajama (Jap./Suzuki) -11,001, 5. Rea (Brit./Honda) -12,447, 6. Sykes (Brit./Yamaha) 13,693, ...12. Smrž (ČR/Ducati) -29,545.
2. závod: 1. Spies (USA/Yamaha) 31:49,252, 2. Fabrizio -2,665, 3. Kijonari -2,810, 4. Rea -7,706, 5. Biaggi (It./Aprilia) -7,863, 6. Sykes -10,383, ...8. Smrž -21,112.
Průběžné pořadí MS (po 5 ze 14 závodů): 1. Haga 200 b., 2. Spies 146, 3. Fabrizio 125, ...11. Smrž 56.