VIDEO: I když je Pešek se sezónou spokojený, pořád to prý ještě není ono

27. května 2009 12:31 - PRAHA

Pátá Velká cena čeká o nadcházejícím víkendu českého motocyklistu Lukáše Peška. Na svém oblíbeném okruhu v italském Mugellu by se rád pokusil vylepšit své dosavadní maximum - 7. místo ve třídě do 250 ccm. „Mám to tady rád. Určitě bych chtěl bojovat jako loni, než jsem upadl, o třetí místo. Ale uvidíme. Každý den je jiný," řekl Pešek na středeční tiskové konferenci.

Do letošní sezóny se mu povedl skvělý start, v dosavadních čtyřech závodech dokázal pokaždé bodovat. Při GP v Kataru a Španělsku dojel třináctý a získal tak tři body. Ve Velké ceně Japonska a Francie skončil na sedmém místě, které je jeho dosavadním maximem ve dvěstěpadesátkách. V průběžném pořadí je dvanáctý se čtyřiadvaceti body a na pátou pozici ztrácí pouhých sedm bodů.

„S průběhem sezóny jsem zatím spokojený. Soutěž je letos hodně vyrovnaná, takže nic není nemožné. Chtěl bych stabilně bojovat do desátého místa a to se mi zatím víceméně daří,“ přiznal třiadvacetiletý motocyklový závodník. Pomalu se přibližuje i k těm nejlepším závodníkům. Před necelými čtrnácti dny při GP Francie výborně odstartoval z osmé příčky, když se po několika zatáčkách dostal až na druhé místo za vedoucího Simoncelliho.

Jenže mu podklouzlo na mokré trati zadní kolo, následoval pád a propad až na devatenáctou pozici. Rodák z Prahy ale zabojoval a dojel sedmý. „Jsem rád, že jsem se po pádu dokázal probojovat takhle dopředu. To je pro mě opravdu pozitivní."  V dvěstěpadesátkách absolvuje Pešek druhý rok a pokrok je už prý znát. „Cítím, že je to lepší než loni. Ale pořád to není ono," zamýšlel se nahlas.

Kdy tedy bude vše ideální, zatím neví. "Kdybych věděl, kdy to bude, tak to řeknu. Ale netuším. Člověk se učí celý život. Někdy vám to sedne, jindy ne. Fanoušci ale mohou být spokojeni. Málokdo by čekal, že se v popředí budu motat už nyní,“ vyprávěl s úsměvem na tváři Pešek.

Radost mu dělají i jeho povedené starty. "Starty mi vycházejí dobře. Prvních pět kol ale u mě není tak žhavých, jak by mělo. Na tom musím ještě zapracovat," dodal. Problém vidí také v tom, že si stále nedokáže ideálně nastavit motocykl. "Abych si s ním mohl pak hrát. Když mě předjede jeden, rozhodí mě to a využije to i další," uzavřel.

Veronika Feltová, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.