Rubriky:

Motocykly

Lorenzo vyhrál kvalifikaci, jeho start v GP USA je však nejistý

5. července 2009 08:49 - LAGUNA SECA

Kvalifikaci MotoGP na Velkou cenu USA vyhrál Jorge Lorenzo. Start španělského motocyklisty v nedělním závodě v Laguna Seca je však nejistý, protože si při pádu v závěru poranil rameno a nohu.

Dvaadvacetiletý Lorenzo upadl v závěru kvalifikace krátce poté, co zajel nejrychlejší čas 1:21,678. Jezdec byl převezen do nemocnice, kde vyšetření odhalilo, že si částečně vykloubil rameno a poranil pravou nohu. Podle agentury Reuters o Lorenzově startu ve Velké ceně USA rozhodnou lékaři těsně před závodem.

"Chtěl jsem na poslední chvíli zajet ještě jedno rychlé kolo. Na trati ale byli pomalejší jezdci, takže jsem radši zpomalil. Zadní guma ale byla na takovou rychlost příliš studená a tak jsem v zatáčce upadl," citoval Lorenza server motogp.com. "Jsem ale optimista a věřím, že do startu budu v pořádku," dodal druhý jezdec průběžného pořadí mistrovství světa.

Druhé místo v kvalifikaci obsadil Lorenzův kolega z týmu Yamaha a lídr šampionátu Valentino Rossi. Třetí čas zajel navzdory ošklivě vypadajícímu pádu Australan Casey Stoner.

Velká cena USA, osmý závod MS silničních motocyklů v Laguna Seca - kvalifikace:
MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:21,678, 2. Rossi (It./Yamaha) -0,167, 3. Stoner (Austr./Ducati) -0,232, 4. Pedrosa (Šp./Honda) -0,435, 5. Dovizioso (It./Honda) -0,457, 6. Elias (Šp./Honda) -0,468.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly