Rubriky:

Motocykly

V Lokti i tři Češi s divokou kartou

5. srpna 2009 10:03 - PRAHA

Celkem čest českých motokrosařů poměří síly s kompletní světovou špičkou při nedělním závodě MS v Lokti nad Ohří. Vedle tří našich pravidelných účastníků šampionátu Filipa Neugebauera (MX1), Petra Smitky a Martina Michka (oba MX2), kteří se pokusí rozšířit své bodové konto, se představí také tři domácí jezdci na divoké karty.

 

Jakub Macháček, ČTK

„Federace už potvrdila, že MX1 pojedou Jiří Čepelák a Michal Kadleček, pro MX2 dostal divokou kartu Michael Špaček. Pokud by se někdo z nich vešel do bodované dvacítky, byl by to úspěch,“ říká ředitel třináctého podniku šampionátu Zdeněk Dvořák a potvrzuje, že v Lokti evidují 37 přihlášených do MX1 a 40 do slabší kubatury.

„Při startovném 1000 eur, které stanoví promotér, není divu, že ani v jedné z tříd není překročen limit, takže všichni se dostanou do nedělních dvou mistrovských jízd. Sobotní kvalifikace tedy rozhodne pouze o postavení na startu, jede se však nově systémem závodu, což bude nesporně zajímavá podívaná,“ přibližuje Dvořák a doufá ve víkendovou návštěvu kolem 20 tisíc diváků.

„V areálu budou umístěny i dvě obří televizní obrazovky a kdyby přišlo tolik lidí, neměli bychom starosti s vyrovnaným desetimiliónovým rozpočtem, i když se od sponzorů povedlo letos kvůli ekonomické krizi sehnat o deset procent méně. Za podporu klíčových partnerů jsme ale vděčni, bez ní bychom se nemohli řadit mezi pravidelné pořadatele mistrovství světa,“ říká Dvořák, podle nějž má Loket zajištěn šampionát i v příštím roce.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Motocykly