Abraham se při tréninku v Indianapolis blýskl čtvrtým časem

Motocyklový jezdec Karel Abraham obsadil čtvrté místo v prvním měřeném tréninku na Grand Prix Indianapolis. Na své aprilii byl sice v deštivém počasí o téměř sekundu a půl pomalejší než překvapivý vítěz Jules Cluzel, z dalších závodníků kubatury do 250 ccm se před něj dostali už jen Hector Barberá a Marco Simoncelli.

Český jezdec Karel Abraham

To, že mu zámořská trať svědčí, potvrdil Abraham už loni, kdy tam vyhrál jednu část kvalifikace. V závěru tréninku se ještě snažil zrychlit, ale výsledkem byl pouze pád na mokrou trať. Jeho krajan Lukáš Pešek dnes obsadil 15. příčku, když na Cluzela ztratil necelé tři sekundy.

S obtížnými podmínkami se v královské třídě MotoGP nejlépe vypořádal Španěl Dani Pedrosa, lídr šampionátu Valentino Rossi byl třetí. Mezi stopětadvacítkami zajel nejrychleji další Španěl Nicolas Terol na aprilii, s motorkou stejné značky obsadil Lukáš Šembera 29. pozici.