Huleš v úvodu kvalifikace v Brazílii devatenáctý

RIO DE JANEIRO

Devatenáctým místem v prvním kvalifikačním tréninku na Velkou cenu Brazílie se ve třídě do 250 ccm vrátil do mistrovství světa silničních motocyklů Jaroslav Huleš. Český jezdec, který vystřídal v týmu Elit Jakuba Smrže, zaostal za nejrychlejším výkonem Španěla Toniho Elíase v jednom kole o více než čtyři sekundy.

Španěl Daniel Pedrosa během první části kvalifikace na Velkou cenu Brazílie.

Druhý český jezdec v šampionátu Lukáš Pešek obsadil 22. místo. V královské třídě MotoGP si zajistil provizorní pole position Ital Max Biaggi novým rekordem tratě.

Jeho krajan Valentino Rossi, který vede průběžné pořadí světového šampionátu a v Rio de Janeiru vyhrál závod v nejsilnější třídě v předchozích třech letech, byl dnes až čtvrtý.

Ve stopětadvacítkách zvládl úvodní díl kvalifikace nejlépe Alex de Angelis ze San Marina.