Rubriky:

Motocykly

Motocyklový závodník Šembera nešťastně spadl a poranil si míchu

20. září 2009 17:56 - BRNO

Šestnáctiletý motocyklový závodník Lukáš Šembera utrpěl vážné zranění páteře po pádu v doplňkovém závodě pitbiků, který se uskutečnil v rámci sobotní akce Olympia Supermoto Night Show v brněnské Olympii. Hned v noci podstoupil čtyřhodinovou operaci v Úrazové nemocnici v Brně, kde nyní leží na jednotce intenzivní péče. Podle neoficiálních informací má rozdrcený pátý a šestý obratel a poraněnou míchu.

 

Igor Zehl, ČTK

Šembera je stálým účastníkem světového šampionátu silničních motocyklů ve třídě do 125 ccm a start v brněnském závodě pitbiků bral pouze jako doplňkovou zábavu před dalším závodem mistrovství světa. "Šembera po havárii utrpěl poměrně vážné zranění páteře. Rodina si zatím nepřeje podávat žádné bližší informace. Zatím se nedá předjímat vážnost a rozsah zranění," řekl dnes ČTK tiskový pracovník pořádající agentury Forsage Ámos Krejčí.

Šembera upadl už v rozjížďce pitbiků. Zranil se potom ve finále závodu, kdy jel zcela sám na předposledním místě a do cíle mu zbývalo zhruba 30 metrů. Z dosud neznámých důvodů podklouzl a narazil s motocyklem do balíků slámy. Po pádu zůstal bezvládně ležet, podle očitých svědků zřejmě narazil do obrubníku chodníku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly