Sedlčanská trojice vyhrála na motocyklové Šestidenní soutěž klubů

FIGUEIRA DA FOZ

Jezdci Haruda Teamu Sedlčany Michal Kadleček, Martin Žerava a David Čadek vyhráli v 84. ročníku motocyklové endurové Šestidenní v Portugalsku soutěž klubů. Juniorská reprezentace obsadila ve Stříbrné váze osmé místo, hlavní kategorii Trophy týmů Češi neobsadili.

Klubovou soutěž zcela ovládli čeští jezdci. Za sedlčanskou trojicí skončil na druhém místě elitní výběr Jiřetína ve složení Jan Zaremba, Víťa Kuklík a Miroslav Kučírek. Vítězové měli v cíli dnešního závěrečného motokrosu téměř čtrnáctiminutový náskok.

Juniorská čtveřice Martin Kuklík, Milan Engel, Jakub Horák a Jiří Bittner si v posledním dnu polepšila o tři místa a skončila osmá. Stříbrnou vázu získali mladí Španělé, v hlavní kategorii Trophy týmů obhájila loňské prvenství francouzská šestice.

84. ročník motocyklové endurové Šestidenní - konečné pořadí:
Trophy týmy: 1. Francie (Gauthier, Germain, Thain, Bourgeois, Nambotin, Meo) 15:44:24,56, 2. Itálie (Albergoni, Botturi, Balletti, Belometti, Mossini, Salvini) -4:22,69, 3. Finsko (Remes, Salminen, Salonen, Kirssi, Tarkkala, Aro) -23:35,62, 4. Austrálie -23:48,22, 5. USA -30:36,06, 6. Portugalsko -30:59,49.
Juniorské týmy: 1. Španělsko (Guerrero, Mena, Santolino, Roman) 9:48:13,77, 2. Francie -46,41, 3. USA -4:44,87, ...8. Česko (M. Kuklík, Engel, Horák, Bittner) -31:18,97.
Kluby: 1. Haruda Team Sedlčany (Kadleček, Žerava, Čadek) 9:59:11,96, 2. Motoklub Jiřetín 1 (Zaremba, V. Kuklík, Kučírek) -13:48,15, 3. Team Östra Junior (Švéd.) -31:35,19, ...9. Motoklub Jiřetín 2 (M. Gottvald, Z. Gottvald, Nešpor) -1:01:59,87, 19. Sherco Racing (Klimeš, Rudolf, Hušek) -1:45:08,07, 36. Motosport Bozkov (Kurfiřt, Hádek, Kudrnáč) -3:03:57,66.