Rubriky:

Motocykly

Živě

Svensson sebral Klatovskému triumf v plochodrážním Santa Cupu

31. prosince 2009 10:03 - GÄVLE

Švédský plochodrážní jezdec Stefan Svensson sebral Antonínu Klatovskému v posledním závodě čtyřdílného Santa Cupu na ledových oválech konečné vítězství. Po dvou triumfech v první polovině seriálu skončil český reprezentant v Gävle podruhé za sebou třetí, zatímco Svensson zopakoval předchozí vítězství a v konečném účtování domácí plošinář Klatovského o dva body předstihl.

 

pro Sport.cz Aleš Suchánek

Klatovský byl přitom v základní části závodu jediným jezdcem, který dokázal Svenssona porazit, ve finálové jízdě ale na Švéda nestačil a stejně jako při předchozím startu v Bollnäs před ním skončil i Němec Günther Bauer. Antonínův mladší bratr Jan byl desátý a celkově pátý.

Oba bratry nyní čekají 16. ledna kvalifikační závody mistrovství světa. Jan bude startovat v rakouském St. Johannu, Antonín spolu s Andrejem Divišem v polském Sanoku. Jan Pecina a Lukáš Volejník pojedou již 10. ledna v rakouském Saalfeldenu.

V tuzemsku ledařské sezoně nepřeje počasí, a tak pořadatelé museli zrušit sobotní závod domácího šampionátu v jihočeské Růžené. V neděli by se ale mohlo jet v severočeském Hamru, kde zatím led drží.

Závod na ledové ploché dráze v Bollnäs (Švédsko), závěrečný čtvrtý díl seriálu Santa Cup:

1. Svensson (Švéd.), 2. Bauer (Něm.), 3. A. Klatovský, ...10. J. Klatovský (oba ČR)

Konečné pořadí:

1. Svensson 74 b., 2. A. Klatovský 72, 3. Aakko 53, ...5. J. Klatovský 45.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.