Rubriky:

Motocykly

Před Grand Prix na Markétě vede plochodrážní šampionát Dán Bjerre na českém motocyklu

10. května 2010 12:30 - PRAHA

Po Grand Prix Švédska, která byla druhým dílem plochodrážního mistrovství světa, se značně vyrovnala situace v čele průběžného pořadí. To je před třetím závodem seriálu, jenž se jede v Praze na Markétě v sobotu 22. května, příznivá zpráva pro fanoušky. Dají se totiž očekávat napínavé souboje bez jednoznačného favorita.

 

www.matejkus.cz

Navíc při závodě na göteborgském stadiónu Ullevi nedošlo k žádnému zranění, takže na Markétě by se měla představit kompletní patnáctka plochodrážních hvězd. Tu v Praze doplní Matěj Kůs, jehož divokou kartu oficiálně potvrdila Mezinárodní motocyklové federace FIM. Z pozice náhradníků budou navíc připraveni do závodu naskočit Luboš Tomíček a Zdeněk Simota.

V Göteborgu se nejvíce dařilo Kennethu Bjerremu, který se po vítězství dostal do čela průběžného pořadí. V dramatickém finále pětadvacetiletý Dán potvrdil, že při svém mládí umí zachovat chladnou hlavu. Ve druhém kole ho totiž připravil o vedení polský veterán Tomasz Gollob, Bjerre mu však předjetí vnější stranou dokázal oplatit. „Stále jsem věřil, že můžu nepříznivou situaci zvrátit. To je důvod, proč tady jsem a proč závodím. Mým snem je stát se letos mistrem světa,“ prohlásil po závodě lídr šampionátu.

„Pro českého diváka je potěšitelné, že vyhrál jezdec na české jawě. V poli elitních jezdců jsou jen dva. Daří se i Polákům, takže se dá očekávat, že se na Markétu sjede větší množství polských příznivců než třeba  před rokem, kdy u nás celý seriál začínal,“ zaprorokoval si Petr Ondrašík, ředitel pražské Grand Prix. Momentálně je prodáno asi tři čtvrtě vstupenek z osmitisícové kapacity břevnovského stadiónku.

GP Švédska, druhý závod MS jednotlivců na ploché dráze
Finále: 1. Bjerre (Dán.), 2. Gollob (Pol.), 2. Jonsson (Švéd.), 4. Hancock (USA).
Průběžné pořadí MS (po 2 z 11 závodů): 1. Bjerre 30, 2. Crump (Austr.) 26, 3. Hampel (Pol.) 24, 4. Gollob 22, 5. Sajfutdinov (Rus.) 22.

nov, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly