Rubriky:

Motocykly

VIDEO: Rossiho smůla. V Mugellu si zlomil nohu, jubilejní desátý titul letos asi nezíská

5. června 2010 12:19 - MUGELLO

Valentino Rossi si při pádu v sobotním tréninku na Velkou cenu Itálie silničních zlomil nohu a čeká jej delší pauza. Obhájce titulu už absolvoval tříhodinovou operaci, po níž odhadli lékaři dobu rekonvalescence na čtyři až pět měsíců. Poslední závod šampionátu se přitom pojede 7. listopadu.

 

Max Rossi , Reuters

Fenomenální král silničních závodů nezvládl 15 minut před koncem druhého volného tréninku svou yamahu. V  horní části rychlé šikany mu podklouzlo zadní kolo a po následném "highsideru" ve vysoké rychlosti tvrdě dopadl na pravou nohu. Po pádu se slavný šampion, o němž se často spekuluje ohnedně přestupu na čtyři kola do formule 1, nedokázal zvednout na nohy a musel být odnesen na nosítkách.

Hned po dopadu se držel za pravou holenní kost. Lékaři po vyšetření diagnostikovali komplikovanou frakturu holeně. "Zranění je vážnější než jsme předpokládali. Jde o otevřenou zlomeninu, kost vyčnívá z kůže. Naštěstí nejsou zasaženy nervy nebo cévy," řekl šéflékař Claudio Costa z Clinica Mobile, která pracuje přímo na závodišti. Rossi byl následně vrtulníkem přepraven z Mugella do nemocnice ve Florencii, kde se ještě v sobotu podrobí operaci. Poraněnou nohu mu má zpevnit speciální destička.

"Jsem v klidu. Vím, že je o mě dobře postaráno. Všichni pro mě dělají to nejlepší," řekl jedenatřicetiletý Rossi italským médiím. Devítinásobný mistr světa, z toho šestkrát v královské kategorii MotoGP, byl v době pádu třetím nejrychlejším jezdcem tréninku. Nejlepší čas zajel jeho kolega ze stáje Fiat Yamaha a současný lídr šampionátu Jorge Lorenzo ze Španělska. Rossi skončil i přes pád čtvrtý.

Rodák z Urbina byl nejrychlejší v pátečním tréninku, po kterém si však stěžoval, že ho pobolívá rameno. To si pro změnu pohmoždil při pádu, když v polovině dubna trénoval na motokrosovém stroji. Jak to vypadá, je rok 2010 pro největší hvězdu motocyklových Grand Prix pořádně smolný. Slavný italský jezdec tak letos jubilejní desátý titul mistra světa s největší pravděpodobnostín nezíská.

nov, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly