Rubriky:

Motocykly

Než se Rossi uzdraví, nahradí ho u Yamahy Jošikawa

24. června 2010 09:24 - ASSEN

Motocyklového šampiona Valentina Rossiho nahradí v mistrovství světa až do jeho uzdravení Japonec Wataru Jošikawa. Zkušený testovací jezdec bude sedlat závodní stroj továrního týmu Yamaha minimálně ve třech závodech počínaje Velkou cenou Katalánska 4. července.

 

Max Rossi , Reuters

Ve Španělsku to pro Jošikawu bude v 41 letech znamenat teprve druhý start v královské kubatuře MotoGP, navíc po osmi letech. Častěji se účastnil závodů MS superbiků, byť většinou rovněž jen díky divokým kartám a naposledy také v roce 2002.

Rossi má před sebou ještě dlouhou dobu léčení vážného zranění pravé nohy, které utrpěl na začátku června při pádu v tréninku na Velkou cenu Itálie. Devítinásobný šampion by měl mít až pětiměsíční pauzu, objevily se však informace, že by se mohl vrátit na okruhy už v polovině srpna na Velké ceně České republiky v Brně.

O víkendu v nizozemské Grand Prix bude Rossiho tým Fiat Yamaha opět reprezentovat pouze lídr šampionátu Španěl Jorge Lorenzo. Jošikawa pak pojede v Katalánsku, Německu a USA. Před GP České republiky (15. srpna) by se mělo rozhodnout na základě zprávy lékařů o dalším postupu.

"Provizorní plán platí pro závody na okruzích Catalunya, Sachsenring a Laguna Seca. Potom to doladíme, až budeme vědět víc o době očekávaného návratu Valentina," uvedl ředitel továrního týmu Yamaha Lin Jarvis.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly