Domácím králem motokrosu je Bartoš

Martin Kézr

Vítězstvím ve druhé rozjížďce závěrečného podniku motokrosového mezinárodního mistrovství ČR v Lokti si Petr Bartoš zajistil titul v kategorii Open. "Dobře jsem vyladil motorku a vyplatila se odvážná jízda," liboval si Bartoš.

Dosud vedoucí Miroslav Kučírek se ani v jedné jízdě nedostal na stupně vítězů, takže se musel spokojit s pozici vicemistra, třetí v konečném účtování skončil obhájce titulu Petr Masařík.

Suverénem pátého dílu mistrovství však byl Michal Kadleček, jehož o dvojnásobné vítězství připravil jen pád. V hodnocení šampionátu doplatil na dva vynechané podniky při termínové kolizi s MS, přesto skončil čtvrtý.

Šampiónem stopětadvacítek se stal za celou sezónu doma neporažený Josef Dobeš, pro nějž je odměnou zájezd do ciziny v hodnotě 100 tisíc korun. Na obhájce prvenství Davida Čadka nezbylo ani místo na stupních vítězů.

Výsledky
Open, I. jízda: 1. Kadleček (KS Team, Yamaha), 2. Bartoš (Yoko Team, Honda), 3. Žerava (Bonver, KTM), II. jízda: 1. Bartoš, 2. Kadleček, 3. Masařík (Orion Litomyšl, Honda), konečné pořadí mistrovství: 1. Bartoš 177, 2. Kučírek (VCES Racing, Honda) 164, 3. Masařík 157.
do 125 ccm, I. i II. jízda: 1. Dobeš (PapOil, Yamaha), 2. Zaremba (Bonver, KTM), 3. Brabec (Max 2, Honda), konečné pořadí mistrovství: 1. Dobeš 200, 2. Brabec 170, 3. Zaremba 158.