Rubriky:

Motocykly

Abraham pojede jako první Čech v královské třídě MotoGP!

28. července 2010 16:25 - PRAHA

Po pár týdnech čekání je jasno. Karel Abraham bude první českým motocyklovým jezdcem, který se bude snažit prosadit v královské třídě MotoGP. Dvacetiletý závodník ve středu uzavřel roční smlouvu s italskou továrnou Ducati, která chce v příští sezóně nasadit do nejsledovanější kubatury šest strojů Desmosedici.

 

Cardion AB Motoracing

O možném přestupu Abrahama z třídy Moto2 do MotoGP se začalo šuškat na začátku července, kdy na ducatce absolvoval dvoudenní test na okruhu v Mugellu. A dvacetiletý brněnský závodník nezklamal. „Dostali jsme nabídku. Ale nechci předbíhat událostem,“ odmítal prozradit bližší podrobnosti závodníkův otec Karel Abraham a šéf jeho týmu Cardion AB.

Dnes však již  nebylo co skrývat. „"Smlouvu jsme podepsali, s Ducati i promotérem seriálu Dornou. Podrobnosti po dohodě oznámíme před Velkou cenou v Brně, ve čtvrtek nebo v pátek," informoval Abraham starší. Masarykův okruh bude hostit Grand Prix České republiky od 13. do 15. srpna.

Abraham absolvuje svou šestou sezónu v mistrovství světa. Dva roky jezdil ve třídě do 125 ccm, poté tři roky startoval v silnějších dvěstěpadesátkách a letos nastupuje v nové kategorii Moto2. V posledních dvou závodech se blýskl čtvrtým a pátým místem a celkově je čtrnáctý. Loni mu tato příčka patřila v konečném pořadí seriálu, což byl jeho dosavadní nejlepší výsledek.

Talentovaného závodníka čeká stejně jako loni zvykání na nový stroj, z testů si ale Abraham odnesl skvělý pocit. "Testy byly hodně náročné. Ale jezdit na motocyklu MotoGP je skvělý pocit. I když byl ze začátku nezvyklý," komentoval prvních sto kol za řídítky Ducati.

Na motocyklu italského výrobce momentálně jezdí ve světovém šampionátu v barvách továrního týmu dva bývalí mistři světa Australan Casey Stoner a Američan Nicky Hayden. Podle spekulací by v příští sezóně mohl k italské značce přejít i devítinásobný šampión Valentino Rossi, který posledních sedm sezón závodí za Yamahu.

pn, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly