Rubriky:

Motocykly

OBRAZEM: I bílí muži umějí skákat. Dvanáct metrů vysoko a na motorce

3. srpna 2010 14:44 - PRAHA

Dívat se na pevnou zem z výšky, to je baví. K tomu ještě provádět salta, obraty a nepochopitelné výkruty. To je taky baví. A náramně. Jeden ovládá stíhačku při Red Bull Air Race, druhý je jezdcem freestyle motokrosu. Teď se sešli a byla tu premiéra. Pilot Martin Šonka usedl na motorku s Petrem Pilátem. Oba si střihli salto.

 

Red Bull

„To, co Petr předvádí na motorce, je neskutečné. Má můj velký obdiv,“ složil Pilátovi poklonu armádní stíhač, který se chystal prožít na jednostopém stroji backflip. Pár neznámých vteřin.

Letecký pilot Martin Šonka se dívá na freestylového motocyklistu Petra Piláta.Letecký pilot Martin Šonka se dívá na freestylového motocyklistu Petra Piláta.foto: Red Bull

Váha obou akrobatů dala ale motorce zabrat. Musela bojovat s dvěma chlapy. Proto bylo zapotřebí trochu většího rozjezdu, než se původně počítalo. Vše se ale zdařilo. Pilátův speciál se dostal do otáček a oba letci se rázem ocitli 12 metrů vysoko, hlavou dolů. Jak jinak. “Je to ještě lepší, než jsem čekal. Takový mžik, ale o to víc si to člověk užije,”  usmál se Šonka, který nechce zůstat dlužníkem. Ještě v pěnovém doskočišti domluvili odvetu.

Freestylový motocyklista Petr Pilát (vlevo) a letecký pilot Martin Šonka během tandemového skoku na motorce.Freestylový motocyklista Petr Pilát (vlevo) a letecký pilot Martin Šonka během tandemového skoku na motorce.foto: Red Bull

Tentokrát bude hostitelem on a jeho okřídlený stroj. "Pro mě to byl zážitek. Musím to Petrovi oplatit a svézt ho v akrobatickém letadle,” dodal.  Ale to nebude dvanáct metrů vysoko a jedno salto.

lik, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly