Pešek skončil v tréninku čtrnáctý, Kornfeil patnáctý

INDIANAPOLIS

V úvodním tréninku na Grand Prix USA na okruhu v Indianapolisu zajel Lukáš Pešek čtrnáctý nejlepší čas ve třídě Moto2. Karel Abraham byl až osmatřicátý, když velkou část tréninku vynechal. Mladík Jakub Kornfeil, jenž zazářil při minulém závodě v Brně, obsadil v nejslabší kubatuře do 125 ccm 15. pozici. Na nejrychlejšího Marka Márqueze ztratil dvě sekundy. Španělský lídr mistrovství světa si při minulém závodě v Brně vykloubil rameno a také dnešní trénink zahájil pádem. Z nehody se však oklepal a ještě stihl zajet nejrychlejší kolo.

Lukáš Pešek s motorkou týmu Matteoni Racing

V královské třídě MotoGP dokázal Australan Casey Stoner porazit suveréna letošní sezony a obhájce loňského prvenství z Indianapolis Španěla Jorgeho Lorenza. Devítinásobný mistr světa Valentino Rossi zajel pátý čas.

Trénink Moto2 vyhrál Brit Scott Redding, v tradičně vyrovnaném poli na něj Pešek díky zrychlení v samotném závěru ztratil necelou sekundu.