Mladíček Kornfeil byl v tréninku pátý, náhradník za vyhozeného Peška zajel osmý čas

ALCAŇIZ

Sedmnáctiletý motocyklový závodník Jakub Kornfeil zajel pátý čas v prvním volném tréninku na Velkou cenu Aragonie. Ve třídě do 125 ccm však výrazně zaostal za nejrychlejším Španělem Nicolasem Terolem, na kterého ztratil 2,702 sekundy.

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil

V kategorii Moto2 obsadil 24. příčku Karel Abraham, jenž vynechal předchozí dva závody světového šampionátu kvůli zdravotním potížím, které měl po pádu v kvalifikaci na Grand Prix v Brně. Nejrychlejší kolo zajel Ital Andrea Iannone, za nímž Abraham zaostal o dvě sekundy.

Osmý v tréninku skončil kolumbijský jezdec Santiago Hernandez, který v týdnu nečekaně vystřídal v týmu Matteoni Racing českého jezdce Lukáše Peška, jemuž se v letošní sezóně nedařilo. Při svém debutu v mistrovství světa ztratil Hernandez na Iannoneho osm desetin sekundy.

V královské kubatuře MotoGP byl nejrychlejší Španěl Dani Pedrosa, který den před začátkem Grand Prix v Alcaňizu prodloužil o dva roky smlouvu s týmem Honda.