Kornfeil má za 14. místo v Grand Prix Aragonie další dva body

Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil si v Grand Prix Aragonie připsal v kubatuře do 125 ccm dva body za 14. místo. Z vítězství se radoval Španěl Pol Espargaró, díky druhému místu se do čela klasifikace dostal jeho krajan Nicolás Terol. Bodovat se nepovedlo ve třídě Moto2 Karlu Abrahamovi, jenž po zdravotní pauze a absenci v minulých třech závodech skončil osmnáctý.

Sedmnáctiletý Kornfeil startoval se svou aprilií z páté řady a postupně se posouval na bodované pozice. V závěru jezdil na třináctém místě ve dvojici s Němcem Marcelem Schrotterem, který ho v posledním kole nakonec předstihl. Ještě dramatičtější souboj sváděli v posledních zatáčkách Espargaró s Terolem, rozdíl v cíli byl pouhých pět setin.

Smůlu měl dosavadní lídr seriálu Španěl Marc Márquez, jenž po kolizi přišel o šanci na výhru v premiérové Velké ceně Aragonie už v prvním kole. V této sezoně nebodoval teprve podruhé, nyní za to zaplatil propadem v pořadí MS až za oba své krajany.

Ani nejpočetnější třídě se nevyhnul hromadný pád, poté už měl závod klidný průběh a jasného krále. Ital Andrea Iannone si sólovou jízdou vydobyl náskok až deset sekund a suverénně si dojel pro třetí prvenství v sezoně. Šampionát vede stále Španěl Toni Elías, který skončil čtvrtý.

Abraham, který přes měsíc nezávodil kvůli následkům pádu při Grand Prix na Masarykově okruhu, vylepšil 22. místo z kvalifikace. Od bodované pozice ho ale dělily více než tři sekundy. Na startu už chyběl Lukáš Pešek, pro něhož po náhlém propuštění ze stáje Matteoni kvůli špatným výsledkům sezona mistrovství světa skončila. Jeho nástupce v týmu Kolumbijec Santiago Hernandez dojel třiadvacátý.

Grand Prix Aragonie, 13. závod MS silničních motocyklů v Alcaňizu
Do 125 ccm: 1. P. Espargaró (Šp./Derbi) 38:14,248, 2. Terol (Šp./Aprilia) -0,050, 3. Smith (Brit./Aprilia) -9,460, 4. Vázquez (Šp./Derbi) -15,999, 5. Cortese (Něm./Derbi) -18,396, 6. Kojama (Jap./Aprilia) -18,967, ...14. Kornfeil (ČR/Aprilia) -1:02,020.
Průběžné pořadí MS (po 12 ze 17 závodů): 1. Terol 208 b., 2. P. Espargaró 202, 3. Márquez (Šp./Derbi) 197, 4. Smith 144, 5. Cortese 120, 6. Vázquez 110, ...18. Kornfeil 18.
Moto2: 1. Iannone (It./Speed Up) 40:33,264, 2. Simón (Šp./Suter) -6,203, 3. Talmacsi (Maď./Speed Up) -6,276, 4. Elías (Šp./Moriwaki) -7,123, 5. Corsi (It./Motobi) -9,160, 6. Cluzel (Fr./Suter) -12,881, ...18. Abraham (ČR/FTR) -33,801.
Průběžné pořadí MS (po 12 z 17 závodů): 1. Elías 224, 2. Simón 148, 4. Iannone 144, 4. Lüthi (Švýc./Moriwaki) 130, 5. Corsi 108, 6. Talmacsi 95, ...17. Abraham 33, 31. Pešek (ČR/Moriwaki)