Smrž zakončil sezonu pátým a šestým místem, celkově byl třináctý

MAGNY-COURS

Motocyklový závodník Jakub Smrž zakončil svou čtvrtou sezonu v mistrovství světa superbiků vydařeným víkendem v Magny-Cours. Sedmadvacetiletý Čech obsadil na okruhu ve Francii páté a šesté místo a celkově skončil v šampionátu na třinácté pozici.

Český motocyklový jezdec Jakub Smrž

Českobudějovický rodák Smrž, který v průběhu sezony přešel od Ducati k Aprilii, tak vyrovnal své umístění z roku 2008. Loni byl desátý.

Mistrem světa se už před týdnem v Imole stal devětatřicetiletý Ital Max Biaggi, jenž symbolicky vyhrál i poslední závod roku v Magny-Cours.

Závěrečný 13. závod MS superbiků v Magny-Cours (Francie):
První závod: 1. Crutchlow (Brit./Yamaha) 38:15,586, 2. Haslam (Brit./Suzuki) -3,779, 3. Checa (Šp./Ducati) -4,261, ...5. Smrž (ČR/Aprilia) -7,476.
Druhý závod: 1. Biaggi (It./Aprilia) 38:11,343, 2. Crutchlow -0,087, 3. Fabrizio (It./Ducati) -3,715, ...6. Smrž -18,378.
Konečné pořadí MS: 1. Biaggi 451, 2. Haslam 376, 3. Checa 297, ...13. Smrž 110.