Huleš odstartuje v Austrálii z desátého místa

PHILLIP ISLAND

Český motocyklový jezdec Jaroslav Huleš odstartuje do nedělní Velké ceny Austrálie mistrovství světa silničních motocyklů z třetí řady. V sobotní kvalifikaci třídy do 250 ccm si na okruhu Phillip Island vyjel desáté místo. V kubatuře MotoGP kraloval Ital Valentino Rossi, který si na hondě dojel pro osmou pole position v letošní sezóně.

Druhý český jezdec ve třídě do 250 ccm Lukáš Pešek si oproti první kvalifikaci v sobotu polepšil. Zajel o vteřinu a půl a poskočil z 20. na 18. příčku. Nejrychlejší čas zajel vítěz předchozích dvou závodů a druhý muž průběžné klasifikace Toni Elias na aprilii. Zatímco Španěl si zajistil už pátou pole position za sebou, lídr jediné dosud nerozhodnuté kubatury Manuel Poggiali ze San Marina byl až sedmý.

Zatímco Pešek čas z první kvalifikace vylepšil, Huleš na překonání pátečního maxima nedosáhl. "Dnes se mi jelo hůře než včera, foukal silnější nárazový vítr," řekl k sobotní kvalifikaci jezdec týmu Elit Grand Prix. "Měl jsem rozjeto několik rychlých kol ale bohužel jsem vždycky potkal pomalejší jezdce a musel jsem zvolnit," komentoval výsledky druhé kvalifikace Huleš. I přes trochu smůly se českému jezdci podařilo vyjet pro tým nejlepší postavení na startu v této sezóně.

Již jistý letošní šampión Rossi zajel kvalifikační čas v novém rekordu okruhu. Třetí australská pole position v řadě mu jistě dodala sebevědomí a především naději na třetí triumf v řadě.

První pozici na startu stopětadvacítek si vybojoval Ital Stefano Perugini na aprilii.