Rubriky:

Motocykly

Podmol se stal poprvé světovým šampiónem ve freestyle motokrosu

13. prosince 2010 10:29 - FORTALEZA

Libor Podmol se dočkal titulu mistra světa ve freestyle motokrosu. Po třech druhých místech a loňském třetím se český reprezentant stal poprvé šampiónem v této akrobatické disciplíně. Triumf potvrdil vítězstvím v nedělním závěrečném závodě seriálu nazvaného Night of the Jumps v brazilské Fortaleze.

 

Oliver Franke/IFMXF.com

Šestadvacetiletý Podmol, jenž k freestylu přešel od klasického motokrosu v roce 2002, vyhrál dramatické brazilské finále před Bricem Izzem z Francie, který byl jeho největším soupeřem v boji o titul. Podmol v sezóně vyhrál dva závody v Ostravě, tři ve Švýcarsku a po jednom v Německu a Rakousku. Izzo triumfoval v třináctidílném seriálu jen dvakrát.

Jeden z triků Libora Podmola při finále MS FMX v brazilské Fortaleze.Jeden z triků Libora Podmola při finále MS FMX v brazilské Fortaleze.foto: Oliver Franke/IFMXF.com

Třetí v šampionátu skončil Španěl Javier Miralles, loňský vicemistr světa. Obhájce titulu z předchozích dvou let Remi Bizouard z Francie tentokrát medaili nezískal, a to především kvůli absenci na čtyřech závodech v první polovině sezóny.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly