Rubriky:

Motocykly

Motocyklová federace prošetří práci traťových komisařů v Jerezu

6. dubna 2011 12:26

Mezinárodní motocyklová federace (FIM) přezkoumá okolnosti práce traťových komisařů při řešení následků nehody, do níž se během dubnového závodu MotoGP ve španělském Jerezu zapletli legendární Ital Valentino Rossi a Australan Casey Stoner.

 

Mohammed Dabbous, Reuters

Rossimu v průběhu závodu královské kubatury podklouzl motocykl a narazil do vedle jedoucího Stonera. Ital pak v závodu pokračoval dál a cílem projel pátý, Stoner už nedokázal nastartovat svůj stroj a závod pro něho skončil.

Po závodu si jezdec Repsol Hondy stěžoval na přístup traťových komisařů, kteří podle jeho názoru pomáhali víc Rossimu a jeho v tomto okamžiku víceméně přehlíželi. Na nedostatečnou pomoc si stěžoval také Marco Simoncelli ze San Carlo Honda Gresini.

Na to okamžitě zareagovala FIM a na 28. dubna svolala do portugalského Estorilu slyšení, kde si pozvali ředitele závodu a šéfa traťových komisařů s cílem přezkoumat celou věc a vyslechnout si jejich vysvětlení ohledně správnosti řešení situace, která nastala po kolizi mezi Rossim a Stonerem.

Jednání v Estorilu nebude mít vliv na výsledek závodu třídy MotoGP z 3. dubna 2011.

MotoGP.cz

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly