Ježek vyhrál v Memoriálu Šťastného v Brně závod supersportů

BRNO

Dvaadvacetiletý český motocyklový závodník Ondřej Ježek na hondě vyhrál na Masarykově okruhu v Brně v třídě supersport Memoriál Františka Šťastného. Závod byl druhým podnikem šestidílného mezinárodního mistrovství České republiky. Ježek absolvuje celý letošní program mistrovství světa a v Brně se mohl představit proto, že je Masarykův okruh jeho testovací tratí.

Cestu k prvenství ale neměl favorizovaný Ježek snadnou, neboť na něj tvrdě útočil Ital Michele Conti, který měl na druhém místě ztrátu pouhých 26 tisícin sekundy. Z českých jezdců kromě Ježka vyhrál ještě závod ve třídě do 125 ccm Ladislav Chmelík.

Dvě vítězství dosáhl třiačtyřicetiletý Rakušan Andreas Meklau, jenž byl nejrychlejší v superbicích a také ve třídě superstock 1000. V závodě superbiků skončil druhý český jezdec Radomil Rous.

Třetí závod seriálu bude 5. června na maďarském Pannoniaringu.