Rubriky:

Motocykly

Hancock po triumfu na Markétě: Slezu, až se budu cítit starý

29. května 2011 19:56 - PRAHA

Báječný dárek si dal Greg Hancock. Nejstarší muž v celém poli pár dnů před svými 41. narozeninami v sobotu ovládl na pražské Markétě třetí díl plochodrážní Grand prix. Jakoby chtěl připomenout dávnou historii.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

„Pochopitelně jsem si vybavil, jak jsem tu kdysi vyhrál,“ usmíval se po perném boji vítěz vůbec prvního pražského závodu GP v roce 1997, Američan dobře známý z českých oválů, na nichž jezdí i ligovou soutěž za středočeské Mšeno.

Jako by věk nehrál žádnou roli. „Nějaký ten rok mám, ale pořád se cítím mladý, i kvůli mladé partnerce. A hlavně miluju tenhle sport,“ culil se matador, jedna z hvězd seriálu už od jeho zrodu v roce 1995.  Jako jediný nevynechal žádný ze 136. dílů GP! „Ale z těch starších nejezdím sám, podívejte na Tomasze, je jen o rok mladší,“ šťouchal na tiskovce do vedle sedícího a v cíli třetího Poláka Golloba. Jak dlouho hodlá zápolit s jezdci, jimž by podle věku mohl být otcem? „Až se budu cítit starý, tak z motorky slezu,“ naznačil, že to při skvělé formě hned tak nebude.

Odskočil Gollobovi, Kůs proklínal motory

V čele celkového pořadí odskočil obhájci titulu Gollobovi, po triumfu na Markétě může pomýšlet i na to, že by zopakoval svůj jediný celkový triumf ze stejného roku. Byl by nejstarším mistrem historie, překonal by i Golloba a Maugera. „Vychází mi to, mám dobrou motorku, ale ještě zbývá moc závodů,“ přemítal po bitvě ve skvělé kulise s 9000 diváky.

Ti domácí vedle polské převahy jásali nad prvním životním triumfem Matěje Kůse, divoké karty, v jedné z jízd GP. Udolal i slavného Australana Crumpa. „Z toho mám radost, ale tolik nul...,“ litoval čtyřikrát poslední Kůs, který při bezradnosti nad ztrátou v prvních dvou jízdách měnil motory. „Nové mě zklamaly, na výhru jsem měl ten, který mě loni vezl k vítězství v Tomíčkově memoriálu,“ připomínal. Ale pak už zase nebodoval, sen o semifinále byl pryč. Skončil 13., o tři místa výš než při minulých dvou pokusech. „Mohlo to být lepší.“

vap, Právo

Zrušit


Časová osa: Motocykly