Po otřesu mozku se Huleš kvalifikoval na GP Valencie

VALENCIE

Český motocyklový závodník Jaroslav Huleš se oklepal po otřesu mozku, který si způsobil při havárii v pátečním volném tréninku na Velkou cenu Valencie, a v dnešní druhé části kvalifikace si zajistil místo ve čtvrté řadě na startovním roštu. Do své 100. Grand Prix vyjede ze 14. místa.

Jaroslav Huleš

Další český jezdec Jakub Smrž, který ve Valencii opět dostal šanci místo Němky Katji Poensgenové, skončil v kvalifikaci o dvě místa za Hulešem a rovněž odstartuje ze čtvrté řady. Radomil Rous, jenž startuje na divokou kartu, obsadil 19. příčku. Ladislav Pešek skončil v kvalifikaci pětadvacátý.

Pole position si v kubatuře do 250 ccm vybojoval Randy De Puniet z Francie. Vedoucí jezdec průběžného pořadí Manuel Poggiali ze San Marina zajel čtvrtý čas a odstartuje rovněž z první řady. Ital Roberto Rolfo, který je jeho jediným soupeřem v boji o titul, předvedl až desátý čas.

V dalších kategoriích už je o mistrech rozhodnuto. Suverén třídy MotoGP Valentino Rossi odstartuje podeváté v sezoně z prvního místa, které si v dnešní kvalifikaci zajistil díky novému traťovému rekordu. Jako prémii za čas 1:32,478 dostal od pořadatelům nové BMW. Druhého Španěla Sete Gibernaua předstihl Rossi o 670 tisícin sekundy.