Rubriky:

Motocykly

Abraham se málem popral se Stonerem, odtrhnout je museli mechanici

5. července 2011 12:24 - MUGELLO

Český motocyklový závodník Karel Abraham měl při pondělním testování v Mugellu ostrý konflikt s australským jezdcem Caseym Stonerem. Soupeři v královské třídě MotoGP se dostali do kontaktu přímo na trati, vše si následně vzrušeně vyříkávali i v depu. Od sebe je dokonce museli oddělit mechanici.

 

Igor Šefr, Právo

Stonerovi se podle všeho nelíbilo, že se Abraham při testování držel za jeho motocyklem a snažil se kopírovat jeho stopu. Lídr kubatury MotoGP a mistr světa z roku 2007 mu přímo na trati pohrozil pěstí.

"Na trati mi vrazil do motorky, málem jsem šel na hubu"

"Pak do mě vrazil celou motorkou do boku mé ducati. Bylo to hodně nebezpečné, měl jsem co dělat, abych nespadl. Viděl jsem ho na poslední chvíli. Kdybych jeho záměr neodhadl dříve, šel bych na hubu," popsal Abraham dění..

Český jezdec si ale nechtěl nechat nic líbit a hned po návratu do boxů šel společně s mechaniky za Stonerem, kde si vše vyříkávali. "Nic jsme si neudělali. Řekl jsem mu, že nechápu, proč to udělal. Bylo to od něj zbytečné, mohl z toho být průser. Podle něho jsem ho prý v jednom momentu nepustil a bylo to nebezpečné. Já mu na to odpověděl, jestli byl jeho strkanec do mě na trati bezpečný," uvedl Abraham.

Australan Casay Stoner se raduje. Vyhrál totiž Velkou cenu Katalánska v kategorii MotoGPAustralan Casay Stoner po vítězství ve Velké ceně Katalánska.foto: Gustau Nacarino

Jedenadvacetiletý brněnský závodník přiznal, že se Stonera snažil držet. "V MotoGP jsem prvním rokem, proto potřebuji pomoc. Když mě někdo předjede, tak se podívám, jakým způsobem jede. Zajímá mě, kudy vede jeho stopa, abych věděl, jestli mám něco na svém stylu změnit," doplnil Abraham, jemuž se při testech dařilo. Zajel pátý čas.

Abraham není prvním jezdcem, s kterým měl Stoner v letošním roce na trati konflikt. V Le Mans se dostal do křížku s Francouzem Randym de Punietem. "Jestli chce jezdit sám, ať si založí nějaký svůj přebor," poznamenal Abraham.

Testu v Mugellu se nezúčastnili jezdci Ducati Valentino Rossi a Nicky Hayden a Abraham proto dostal od italské továrny šanci otestovat novou přední vidlici a pneumatiky Bridgestone určené až pro příští sezónu. Novinky však nakonec nevyzkoušel, jeho působení na trati totiž ukončil pád v zatáčce Casanova a brněnský jezdec se poté již na okruh nevrátil. "Při překlápění motorky v šikaně mi podklouzlo zadní kolo a já jsem vyletěl. Byl to tvrdý highsider, ještě teď mě bolí celé tělo," líčil Abraham na svém webu.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly