Rubriky:

Motocykly

Biaggi v Brně: Znám místa, kde se nejlépe útočí

8. července 2011 11:10

Od výkonné ředitelky Masarykova okruhu Ullmanové dostal velkorysou nabídku. Když se Max Biaggi při nedělním brněnském závodě MS superbiků zase prosadí na stupně, může si v paddocku nechat zdarma dva týdny zaparkovaný svůj motorhome.

 

Igor Zehl, ČTK

Zdá se to být splnitelná podmínka, vždyť od roku 2007, kdy jezdíte superbiky, jste se v Brně pouze v jediné z osmi jízd nevešel na pódium. Čím to je, že vám trať tak sedí?

Je to zvláštní, ale v Brně se mi daří. Mám okruh rád, cítím se na něm silný a za léta, co tu jezdím, už znám přesně místa, kde se nejlépe útočí. Platí to od dob mého angažmá v šampionátu silničních motocyklů a loni jsem tu slavil jubilejní, desátý triumf.

Jako úřadující mistr světa superbiků ztrácíte v pořadí šampionátu 43 bodů na lídra, kterým je Španěl Checa. Cítíte šanci v Brně manko snížit?

Jsme v polovině sezóny a pořád mám dobrou šanci na titul. Chystám se jet dravě a věřím, že moje aprilia bude připravená tak, aby ji soupeři viděli především zezadu.

Před dvěma týdny vám bylo čtyřicet let. Máte pořád ještě dost chuti závodit s výrazně mladšími jezdci?

Závody jsou můj život. Na motorce se cítím pořád mladý a ještě jsem dost rychlý, než abych přemýšlel nad odchodem ze scény. Samozřejmě, někdy je ten kolotoč docela únavný a rád bych měl i víc času na rodinu, ale zatím mě dopředu žene touha vítězit. Ta nezevšední.

kez, Právo

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly