Rubriky:

Motocykly

Rossi oznámil rozchod s Hondou, ve hře je Yamaha

4. listopadu 2003 10:54 - VALENCIE

Nedělní vítězství pětinásobného motocyklového mistra světa Valentina Rossiho v závodě Moto GP ve Valencii bylo zřejmě poslední, které vybojoval na stroji Honda. Nabídku japonského výrobce na další lukrativní smlouvu Ital odmítl.

"S motocyklem této značky jsem dokázal už vše a je na čase položit si otázku, zda jsem schopen vyhrávat i s jiným strojem. Možná je to bláznivý nápad, ale já mám riskování rád, i proto bývám na dráze nejrychlejší," řekl 24letý staronový mistr světa. Po čtyřech sezónách, v nichž pro Hondu získal tři tituly v královské kubatuře, si tak hledá nového zaměstnavatele.

"Chtěl bych Hondě poděkovat, ale příští rok budu hájit jiné barvy. V posledních dvou letech jsem si s touto značkou zvykl na přesvědčivá vítězství, z 32 Velkých cen jich 20 skončilo mým triumfem, ať už to bylo na vodě, na suchu, na zamilovaných okruzích i na těch pro mne méně oblíbených," oznámil po letošním devátém vítězství, kterým uzavřel parádní sezónu.

Ozvala se i Ducati

Jako první s nabídkou pro Rossiho přispěchala stáj Fortuna Yamaha, její šéf Davide Brivio potvrdil, že Itala ještě v neděli oficiálně oslovil. "Rozhodně jsme Rossiho novinku přivítali a je pro nás velmi lákavá možnost, že by tento motocyklový génius řídil stroj naší značky."

"Do poslední silvestrovské minuty jsem jezdcem Hondy, takže další diskuse jsou v současnosti zbytečné," dodal Rossi, ale neoficiálně mluvil také o nabídce ze strany Ducati. V kuloárech se jeho rozhodnutí označuje za hazard s připomínkou, že se vzdává jasně nejlepšího stroje v seriálu, vždyť i další medailisté konečného pořadí šampionátu, Španěl Gibernau a Ital Biaggi, jezdí na stejném typu čtyřtaktního motocyklu.

kez, Právo

Zrušit