Rubriky:

Motocykly

Čeští plochodrážníci vypadli z MS družstev už ve čtvrtfinále

12. července 2011 08:07 - KING´S LYNN

Pro české plochodrážní jezdce skončilo mistrovství světa družstev ve čtvrtfinále. V pondělním závodě na oválu v britském King's Lynnu se týmu reprezentačního manažera Milana Špinky nepodařilo vyhrát ani jednu rozjížďku a v čtyřčlenné soutěži skončil čtvrtý o jediný bod za třetími Rusy.

 

www.unia.leszno.org

Nejúspěšnějším českým jezdcem byl Lukáš Dryml, který dojel třikrát druhý a vybojoval devět bodů. Nevyhnuly se mu ale ani pády, přičemž jeden z nich jej připravil o bezpečné vedení v šesté rozjížďce, a na zemi skončil i jeho bratr Aleš, který nakonec závod nedokončil. Kapitán týmu po nedávném těžkém zranění stihl přispět jen dvěma body, Tomáš Topinka přidal pět a Filip Šitera čtyři, Matěj Kůs nebodoval.

Ruský celek i bez svých tří nejlepších jezdců společně s druhými Brity postoupil do závodu "poslední šance", přímo do sobotního finále se suverénně kvalifikovali vítězní Poláci, v jejichž středu zářil neporažený nejúspěšnější jezdec večera Krzysztof Kasprzak.

Už v sobotu si finálovou účast zajistili Dánové, o poslední šanci budou ve čtvrtek bojovat Švédové a Australané. Oba závěrečné závody se pojedou v polském Gorzowě.

MS družstev na ploché dráze, druhý čtvrtfinálový závod v King's Lynnu (Británie):
1. Polsko 62 b. (Kasprzak 15, Gollob a Protasiewicz po 13, Kolodziej 11, Hampel 10), 2. Velká Británie 49, 3. Rusko 21, 4. Česko 20 (L. Dryml 9, Topinka 5, Šitera 4, A. Dryml 2, Kůs 0).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly