Rubriky:

Motocykly

Loketské serpentiny po roce opět prověří motokrosovou elitu

5. srpna 2011 17:54 - LOKET

Loketské serpentiny o víkendu opět po roce prověří světovou motokrosovou elitu. Na náročné trati u Karlových Varů se ve třídách MX1 a MX2 poměří s nejlepšími jezdci tentokrát jen po jednom domácím závodníkovi - v "dvojkách" se pokusí rozmnožit zatím skromný sedmibodový zisk Petr Smitka, kterého čeká sedmý start v sezoně, ve startovní listině MX1 figuruje na divokou kartu Patrik Liška.

 

Jan Sokol, ČTK

Širší domácí účast znemožnila termínová kolize se závěrečným závodem MS MX3 ve Francii, ve kterém bude hájit bronzovou pozici Martin Michek, i mistrovství Evropy třídy Open v Rusku, kam jel v roli lídra Petr Bartoš.

Zatímco vloni jely v Lokti svůj závod MS i ženy, tentokrát bude součástí víkendového programu evropský šampionát juniorů do 125 ccm, do kterého zasáhne česká šestice Filip Podmol, Matěj Hejhal, Václav Kovář, Dominik Procházka, David Šíma a Martin Krč.

V pozici lídra královské MX1 se ve 12. z 15 závodů MS představí Antonio Cairoli z Itálie, který bude obhajovat i loňské prvenství. Aktuálně má v seriálu na kontě čtyři vítězné jízdy za sebou, přemožitele nenašel minule v Belgii ani předtím v Lotyšsku. Vede o 52 bodů před Belgičanem Clementem Desallem a míří za třetím titulem mistra světa MX1 za sebou a pátým celkově.

Na startu MX1 nebudou kvůli čerstvým zraněním Cairoliho předchůdci na světovém trůnu David Phillipaerts z Itálie (aktuálně 7.) a Steve Ramon z Belgie (11.).

Šampion z roku 2008 Phillipaerts si při středeční přípravě na loketský závod v Německu zlomil obě zápěstí a je po operaci. Mistr světa z roku 2007 Ramon měl zase těžký pád v sobotní kvalifikaci na limburskou GP v Belgii a po nárazu hlavou do pískové trati hrozilo, že zůstane ochrnutý. V nemocnici se mu ale začal cit do končetin vracet a vyvázl z pohmožděnou páteří a poškozenými nervy, podle posledních informací zatím ještě nechodí a zůstává hospitalizován.

MX2 vede Němec Ken Roczen o 21 bodů před Nizozemcem Jeffeym Herlingsem. Smitka letos třikrát bodoval, nejlepšího umístění dosáhl zatím v Lotyšsku, kde skončil ve druhé jízdě sedmnáctý.

Sobota bude v Lokti vyhrazena tréninkům a kvalifikačním závodům, v neděli pojedou obě kubatury vždy dvě rozjížďky po 35 minutách plus dvě kola - MX2 se starty ve 12:00 a 14:50, MX1 ve 13:00 a 15:50. Jízdy evropského šampionátu nadějí jsou na programu v sobotu od 17:40 a v neděli v 10:10.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly